Ta strona korzysta z plików Cookies. Część tych plików jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania strony i już została stworzona. Możesz usunąć i zablokować pliki cookie z tej strony ale może ona wtedy nie działać poprawnie. Aby dowiedzieć się więcej KLIKNIJ TUTAJ.

plgb
☆☆☆ZAPRASZAMY NA ZAKUPY SKLEP.STARABEDNARNIA.PL ☆☆☆ ODWIEDZ NASZEGO BLOGA ☆☆☆

Co oznacza Old No. 7 na butelce Jacka Danielsa?

Jack Daniel’s to nie tylko jedna z najstarszych destylarni w USA, ale przede wszystkim jest to najpopularniejsza na świecie whiskey z Tenneessy. Swoją popularność zawdzięcza flagowemu produktowi jakim jest Jack Daniel’s Old No. 7.  Jego karmelowo-waniliowa nuta z silnymi akcentami beczki zauroczyła miliony ludzi na całym świecie.

Założę się, że chociaż część z nich nie raz zastanawiała się co oznacza tajemniczy napis Old No. 7 na butelce ich ulubionej whiskey?

Fakty czy mity?

Podobno jeden z transportów whiskey Jacka Danielsa zaginął podczas podróży koleją. Kiedy beczki w końcu się odnalazły, na kwicie przewozowym (który miał właśnie numer siedem), konduktor napisał słowo old, aby oznaczyć, że towar pochodzi ze starej dostawy. Sklepikarz, do którego trunek dotarł tak się w nim rozsmakował, że zamawiając następną partie poprosił właśnie o Jack Daniels whiskey Old Nr.7. Inne źródła podają, że Jack miał siedem partnerek, ale to ta ostatnia podbiła jego serce (niestety Jack zmarł jako bezdzietny kawaler). Mogła to też być szczęśliwa liczba Danielsa, bądź numer najlepszej receptury whiskey jaką stworzył. Teorii na to jest tysiące sam musisz ocenić która z nich jest prawdziwa… : )

×